Stojím pevně za vším, co jsem řekl

O slepých očích, samozvaných inkvizitorech a evangeliu Ježíše Krista

Areopag / Ivan O. Štampach / 28. července 2000
Stojím pevně za vším, co jsem řekl a napsal, tak jak je to zdokumentováno v posledním čísle Souvislostí. Žádné kolegy jsem nikdy neobvinil. Žádné obvinění jsem neodvolal.

Co se týče hodnocení stavu Katolické teologické fakulty, zcela se shoduji se stanoviskem kardinála Vlka, respektive České biskupské konference. Nemám zájem to dále vysvětlovat nebo obhajovat. Nevidím důvod, proč bych měl stále dokola opakovat stejné argumenty, adresované slepým očím a hluchým uším a ideologicky zaslepeným hlavám a srdcím.

Především zdůrazňuji, že jsem soukromá osoba a že se dožaduji svého práva na soukromí. Nestojím před soudnou stolici samozvaných inkvizitorů Válka a Petrové. Pokládám jejich texty za zlovolné, nevyprovokované útoky. Necítím k nim ale zášť. Lituji je pro fanatickou a nenávistnou ideologii, které slouží, a přeji jim osvobození. Evangelium Ježíše Krista nabízí i jim možnost vrátit se k pravdě a k lásce.

Další pokračování v této neplodné polemice bych pokládal za nekřesťanské probouzení a jitření zloby a nenávisti a nebudu se dále vyjadřovat.

Článek Petra Válka, na který autor reaguje.

Poznámka redakce: Toto je rubrika Areopag, kde se na způsob athénského Areopagu (viz Sk 17,19-22) volně, svobodně a slušně diskutuje na různá témata dotýkající se křesťanství. Redakce poskytuje prostor všem stranám a k příspěvkům se nijak nevyjadřuje. Články vyjadřují jen názor jejich autorů. Věříme, že i takto pomůžeme českému křesťanství.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Související zprávy a články


Aktuální články

10. 12. 2018

Gender je i pro křesťany

6. 12. 2018

Zapomenutá Sýrie

4. 12. 2018

(K) té naší stoleté církviČCE


Diskuze k článku

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Proč již není možné příspěvky do diskuzí pod články vkládat přímo?

Timotej.cz

 

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Jsou vám ve společensko-politických otázkách blízké názory Tomáše Halíka?
Ano
57%
 
Částečně
4%
 
Ne
38%
 
Nevím
1%
 
(Počet hlasů celkem: 770)