Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Barokní Litomyšl

MfD: Známý pravoslavný kněz Freimann prý musí opustit Teplice kvůli poškození pověsti církve

Archiv zpráv / juml / ČTK / 28. ledna 2006 1:00
Ústí nad Labem - Známý pravoslavný kněz Evžen Freimann zřejmě bude muset ukončit své působení v Teplicích. Církevní soud pravoslavné církve, takzvaná Eparchiální komise, totiž rozhodl o jeho přeložení z lázeňského města. Důvodem je podle dnešního severočeského vydání Mladé fronty Dnes (MfD) to, že kněz poškodil dobrou pověst církve. Freimann popírá, že se něčeho dopustil.

Deník připomíná, že v poslední době se jméno kněze v médiích skloňovalo hlavně kvůli soudu, který řeší jeho okradení. Zloděj se hájí tím, že po něm chtěl Freimann sex. Kněz se chtěl také zaručit za Sergeje Onyskiva, který byl obžalován z kuplířství, napsal list.

Freimann je také znám například i tím, že založil rytířský řád sv. Konstatina a Heleny. Jeho členy se stali někteří regionální politici a podnikatelé. List uvedl, že podle některých duchovních autorit pravoslavná církev žádné rytířské řády neuznává. Freimannův rytířský řád odmítlo podle deníku registrovat i ministerstvo kultury.

Ačkoliv komise přeložení Freimanna z Teplic jen navrhuje, někteří z pravoslavných duchovních deníku řekli, že se to rovná závaznému pokynu. Freimann podle nich může požádat o milost arcibiskupa, ale jinak proti tomuto rozhodnutí není odvolání. Pokud by prý neuposlechl, mohl by být z církve exkomunikován.

List připomíná, že Freimann je členem pravoslavné církve od roku 1996. Předtím působil v římskokatolické církvi. Čtyři roky byl městským zastupitelem za KDU-ČSL, v roce 2002 neúspěšně kandidoval do sněmovny za České sociálně demokratické hnutí

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Související zprávy a články


Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Souhlasíte s obnovou mariánského sloupu?
Ano
62%
 
Ano, ale až po dohodě ČBK a ERC
9%
 
Ne
27%
 
Nevím
1%
 
(Počet hlasů celkem: 1307)