Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Katolíkům se nelíbí, že stát dotuje post-zločineckou organizaci

Archiv zpráv / toz / Vlastní zpráva / 8. února 2006 1:00

Praha - Katolickým kněžím se nelíbí, že ze státního rozpočtu je financována KSČM, která se veřejně označuje za pokračovatelku zločinecké KSČ. Reagovali tak na dnešní kritiku komunistické poslankyně Zuzany Baberové - Rujbrové, která ve stranickém deníku Haló noviny uvedla, že se jí nelíbí, že ze státního rozpočtu jsou placeni kněží.

 Komunistka Rujbrová dále uvedla že by to měla být záležitost lidí, kteří se k této církvi hlásí. Na chod KSČM podle ní stát také nepřispívá,« dodala komunistická poslankyně pro Haló noviny.

"Paní Rujbrová mate veřejnost nebo otevřeně lže. Stát přeci přispívá na chod politických stran, takže komunisté dostávají na svůj chod peníze z našich daní", uvedl v reakci na zprávu Magazínu ChristNet.cz jeden z katolických kněží z Vysočiny, který nechce být jmenován.

"To opravdu komunisté tvrdí? To je drzost! Nechápu proč tato post-zločinecká organizace ještě není zakázána," uvedl jiný z dotázaných kněží. Ten nechce uvést své jméno z důvodu radikalizace komunistů. "Pokud komunisté se sociálními demokraty usednou po volbách do ministerských funkcí, mohl bych mít problémy," dodává.    

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Související zprávy a články


Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

VOS Caritas
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Rubriky

Anketa

Jste spokojeni s informováním věřících o hospodaření církve?
Ano
17%
 
Částečně
4%
 
Ne
79%
 
(Počet hlasů celkem: 342)