Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Barokní Litomyšl

MfD: Kontroverzní pravoslavný kněz dostal milost, může zůstat v Teplicích

Archiv zpráv / juml / ČTK / 3. března 2006 1:00

Ústí nad Labem - Teplický pravoslavný kněz Evžen Freimann, kterého chtěl církevní soud pravoslavné církve přeložit z lázeňského města, dostal milost od nejvyššího představitele pravoslavné církve v Česku vladyky Kryštofa. Napsalo to dnešní dnešní severočeské vydání Mladé fronty Dnes.

List připomněl, že Freimann měl být přeložen kvůli údajnému poškozování pověsti církve. V poslední době se o kontroverzním knězi píše například v souvislosti se soudem, který řeší jeho okradení. List uvedl, že zloděj a recidivista Josef Čáni, který měl Freimanna okrást, se u soudu hájí tím, že po něm kněz chtěl za úplatu sex. Freimann se také chtěl zaručit za Sergeje Onyskiva, který byl jako člen mezinárodního gangu obžalován z kuplířství. Policisté také podle deníku prošetřují oznámení třicetiletého muže, který tvrdí, že ho jako desetiletého chlapce Freimann sexuálně obtěžoval.

Vladyka Kryštof listu řekl, že knězi věří. Freimann podle něj dělá vše v dobré víře. Kryštof také připomněl, že soud s Onyskivem ještě neskončil. List uvedl, že Freimann je známý i tím, že založil rytířský řád sv. Konstantina a Heleny. Jeho členy jsou i někteří politici, podnikatelé i vladyka Kryštof. Řád ale odmítlo zaregistrovat ministerstvo kultury. Ani pravoslavná církev žádné rytířské řády neuznává.

O případu kněze Freimanna Magazín ChristNet informoval již v lednu

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Související zprávy a články


Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Souhlasíte s obnovou mariánského sloupu?
Ano
62%
 
Ano, ale až po dohodě ČBK a ERC
9%
 
Ne
27%
 
Nevím
1%
 
(Počet hlasů celkem: 1288)