Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Evangelíci zaslali poselství Fidelu Castrovi

Archiv zpráv / vot / ČCE / 22. května 2006 2:00
Praha -   V neděli 21. 5. 2006 skončilo třídenní zasedání 31. synodu Českobratrské evangelické. Tento nejvyšší orgán církve zaslal dopis kubánskému prezidentovi Fidelu Castrovi s žádostí, aby stoupenci projektu Varela (petice na podporu demokratizačních procesů, obdoba Charty 77 ) byli bezodkladně propuštěni z věznic a státní moc respektovala svobodu občanů, kteří ku prospěchu své země a nás všech usilují o důstojný život v solidaritě a svobodě.

Synod církve informoval o tomto kroku Světovou radu církví a další mezinárodní církevní organizace, včetně Ekumenické rady církví ČR a České biskupské konference. Vyzval je, aby důrazně a vytrvale věnovali pozornost diskriminovaným křesťanům a pronásledovaným aktivistům na Kubě. "Jsme přesvědčeni, že konkrétní projevy solidarity se všemi utiskovanými a ponižovanými patří k závazkům vyplývajícím pro křesťany z evangelia a upevňují jednotu církve Kristovy", stojí v závěru dopisu poslanců 31. synodu Českobratrské církve evangelické.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Související zprávy a články


Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Diakoniespolu.cz
Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Měla by se zrušit veřejnoprávní média - ČT a ČRo?
Rozhodně ano
10%
 
Spíše ano
0%
 
Spíše ne
0%
 
Rozhodně ne
90%
 
Nevím
0%
 
(Počet hlasů celkem: 96)