Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Ministr Svoboda navrhl, aby věřící posílali část z příjmu církvi

Archiv zpráv / ath / Vlastní zpráva / 13. srpna 2007 2:00
Praha - Lidovecký ministr Cyril Svoboda si podle sobotní Mladé fronty Dnes (MfD) myslí, že všichni katolíci by měli každý měsíc posílat své církvi jedno procento ze svého příjmu. Svoboda spočítal, že by se takto mohlo ročně od věřících vybrat 600 milionů až dvě miliardy korun, píše list. Svobodova výzva souvisí se spory kolem restituce církevního majetku. Církev by se tím podle něj konečně vymanila ze závislosti na státu.

MfDnes uvádí, že návrh nového systému samofinancování poslal Svoboda katolickým biskupům a na ministerstvo kultury, jež má církve na starosti. Podrobně o něm informuje dnešní příloha MfD Kavárna. Podle deníku se Svoboda svým návrhem inspirovaným v Rakousku a v Itálii postavil proti vlastní straně. Náměstkem ministra kultury zodpovědným za církve je totiž lidovec Jaromír Talíř, který stále chystá zákon o navrácení majetku církvi.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Související zprávy a články


Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

VOS Caritas
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Rubriky

Anketa

Jste spokojeni s informováním věřících o hospodaření církve?
Ano
17%
 
Částečně
4%
 
Ne
79%
 
(Počet hlasů celkem: 342)