Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Hnutí pro život píše lidoveckým senátorům: Volte raději Klause

Archiv zpráv / juml / Res Claritatis / 11. ledna 2008 1:00
Praha - Prezident Hnutí pro život v ČR Mgr. Radim Ucháč zaslal jménem Hnutí otevřený dopis lidoveckým senátorům Petru Pithartovi a Josefu Vaculíkovi.Ti veřejně vyjádřili svoji podporu Janu Švejnarovi  pro úřad prezidenta republiky. V dopisu se zdůrazňuje, že Klaus má v etických otázkách jasnější a přijatelnější postoje než Švejnar. 

Z textu zveřejněném na serveru www.res.claritatis.cz vyjímáme:

Přestože respektujeme odborné kvality tohoto levicového kandidáta (Jana Švejnara, pozn. red.), nelze zavírat oči před skutečností, že jeho postoje k bioetickým otázkám a k otázkám, které se týkají rodiny, jsou buď sporné nebo zcela neznámé. Na srdci nám leží zvláště jeho přístup k zavedení eutanázie - tedy úmyslného zabíjení těžce nemocných lidí (kterou by umožnil) a k adopcím dětí homosexuálními páry, které jsou pro něj přijatelné.

Stávající prezident Václav Klaus se i přes mnohé výhrady osvědčil a své postoje deklaroval nejen sliby. Je třeba spravedlivě přiznat, že se zcela zřetelně postavil za přirozenou roli rodiny a jednoznačně ji ze své funkce hájil. Podobně jednoznačně se vyjádřil pro zachování nedotknutelnosti života nemocných lidí ohrožených eutanázií a veřejně přislíbil udělat vše pro to, aby se nemocní lidé u nás nemuseli strachovat o svůj život.

Jsme přesvědčeni, že pro senátory zvolené za křesťansko-demokratickou stranu, která hodnotově vychází z křesťanských zásad odrážejících zdravý rozum a úctu ke každému jednotlivci, by bylo v příkrém rozporu svěřit svůj hlas Janu Švejnarovi, který se veřejně hlásí ke zcela opačným hodnotám pošlapávajícím lidskou důstojnost.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Související zprávy a články


Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

VOS Caritas
Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Rubriky

Anketa

Jste spokojeni s informováním věřících o hospodaření církve?
Ano
17%
 
Částečně
4%
 
Ne
79%
 
(Počet hlasů celkem: 389)