Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Barokní Litomyšl

V Prešově vysvětili prvního řeckokatolického eparchu Petra Rusnáka, sídelního biskupa v Bratislavě

Archiv zpráv / ath / Vlastní zpráva / 18. února 2008 1:00
Prešov - Několik tisíc věřích se zúčastnilo v Prešově vysvěcení prvního řeckokatolického bratislavského eparchy Petra Rusnáka, který sa stal sídelním biskupem nové eparchie v Bratislavě. Hlavním světitelem byl kardinál Leonardo Sandri, prefekt Kongregace pro východní církve. Slavnostní homilii přednesl kardinál Jozef Tomko, emeritní prefekt Kongregace pro evangelizaci národů Vatikánu. Peter Rusnák si za své biskupské heslo vybral pozdrav sv. Pavla - Pane, přijď.

Podle posledního sčítání na území nové eparchie žije ve čtyřech děkanátech - bratislavském, nitranském, žilinském a banskobystrickém okolo 25 000 řeckokatolických věřících. Je tu 14 živých farností s počtem 13 kněží v aktivní službě. Úsilím nového bratislavského biskupa bude identifikovat věřící s církví, zřizovat nové farnosti a personálně je obsadit.

Součástí oslav byla beseda, které se zúčastnili kardinál Leonardo Sandri, prefekt Kongregace pre východní církve, kardinál Jozef Tomko, emeritní prefekt Kongregace pro evanjelizaci národů, prešovský arcibiskup a metropolita Ján Babjak, košický eparcha Milan Chautur a bratislavský eparcha Peter Rusnák, informuje akualne.sk.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Související zprávy a články


Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Souhlasíte s obnovou mariánského sloupu?
Ano
62%
 
Ano, ale až po dohodě ČBK a ERC
9%
 
Ne
27%
 
Nevím
1%
 
(Počet hlasů celkem: 1288)