Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Při benefičním golfu faráře Czendlika biskup Duka požehná nový mercedes. Za kmotru půjde Lucie Bíla

Archiv zpráv / juml / Vlastní zpráva / 20. května 2008 2:00
Pardubice/Lanškroun -  Ve středu 21. května se na Kunětické Hoře u Pardubic uskuteční již šestý ročník benefičního golfového turnaje Zibi Cup 2008, jehož pořadatelem je farář Zbigniew Czendlik. Výtěžek z  turnaje bude rozdělen mezi charitativní projekty podporující děti, pěstounské rodiny či seniory.

Tohoto prestižního sportovního klání se již tradičně účastní významní představitelé kulturního i společenského života. Zibi Cup 2008 je však možné už nyní považovat za výjimečný: „Sponzoři golfového turnaje nám již s předstihem věnovali více než milión korun,“ prozradil Zbigniew Czendlik, zakladatel Zibi Cupu, a dodal: „Tyto finanční prostředky jsme využili k nákupu mikrobusu Mercedes Sprinter, do něhož byla nainstalována elektrohydraulická plošina pro nástup vozíčkářů. Automobil bude sloužit ke svozu handicapovaných dětí do Základní školy speciální v Lanškrouně.“ Na závěr Zibi Cupu 2008 bude nově zakoupený automobil požehnán biskupem Dominikem Dukou. Kmotrou bezbariérového mikrobusu se stane Lucie Bílá.

Z výtěžků turnaje Zibi Cup bylo během šesti let jeho existence podpořeno mnoho charitativních projektů, mimo jiné Dům pro pěstounskou péči v Žichlínku, Klinika dětské hematologie a onkologie Fakultní nemocnice v Motole, občanské sdružení Zdravotní klaun, Domov sv. Josefa v Žirči u Dvora Králové nad Labem, Domov sv.rodiny v Praze.

Mezi další charitativní projekty, které farář Zbigniew Czendlik podporuje, patří také westernový den pro děti s handicapem: „
Westernový den pořádáme již několik let. Letošní ročník se uskuteční 24. května v areálu Country campu Vochtanka u Potštejna. Děti se mohou již nyní těšit na Bolka Polívku a Zoru Jandovou,“ shrnul Czendlik.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Související zprávy a články


Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
VOS Caritas

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Rubriky

Anketa

Jste spokojeni s informováním věřících o hospodaření církve?
Ano
17%
 
Částečně
3%
 
Ne
80%
 
(Počet hlasů celkem: 546)