Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Celonárodní čtení bible začne dnes v Betlémské kapli

Archiv zpráv / juml / ČTK / 9. dubna 2009 2:00
Praha - Nové vydání Bible, překlad 21. století se dnes poprvé představí veřejnosti. Zahájí zároveň akci nazvanou Celonárodní čtení bible, která začne v pátek 10. dubna a potrvá do neděle.

V Betlémské kapli dnes promluví od 18:00 předseda Ekumenické rady církví v České republice Pavel Černý a publikum se může těšit i na krátký film o tisku Bible21. Vrcholem večera bude přednes nově přeložených biblických textů v podání Josefa Somra, Jana Potměšila a Evy Holubové.

Bible21 je určena současné generaci českých čtenářů. Vychází v těchto předvelikonočních dnech a je také volně dostupná na internetových stránkách www.bible21.cz. Podle týmu biblistů a bohemistů usiluje o maximální věrnost původním hebrejským, aramejským a řeckým textům, ale zároveň je napsána současnou češtinou.

Celonárodní čtení bible se pořádá na území celé České republiky a v americkém Chicagu. Svolavatelem akce je Nadační fond Nové Bible Kralické, na území každého města si akci realizují lokální nadšenci a příznivci.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Související zprávy a články


Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz – růžence
Reklama ETF

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Měla by se zrušit veřejnoprávní média - ČT a ČRo?
Rozhodně ano
14%
 
Spíše ano
1%
 
Spíše ne
2%
 
Rozhodně ne
83%
 
Nevím
0%
 
(Počet hlasů celkem: 888)