Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

V Praze proběhne kolikvium „Křesťané v Egyptě“ s vernisáží fotografií z káhirských demonstrací

Archiv zpráv / kir / Vlastní zpráva / 8. března 2011 1:00
Praha - Křesťané v EgyptěCentrum Pro Oriente Christiano pořádá v úterý 15. března od 9 hodin na Katolické teologické fakultě otevřené kolokvium s názvem “Křesťané v Egyptě” s následnou vernisáží fotografií z káhirských demonstrací na přelomu ledna a února letošního roku. Magazín ChristNet.cz o akci informovali pořadatelé akce.

Kolokvium „Křesťané v Egyptě“ zahájí fotodokumentace a videoprojekce Mlady Mikulicové, po které následují odborné přednášky na témata: Spiritualita počátků alexandrijského patriarchátu (Karel Sládek), Křesťané v době arabského záboru (Mlada Mikulicová), Arabizace a islamizace a její vliv na křesťany v Egyptě (Andreas Ellwardt), Františkáni v Egyptě (Marek Dospěl). Po skončení kolokvia bude oficiálně zahájena vernisáž.

Záběry, které bude možné na vernisáži vidět pořídila Mlada Mikulcová a byly vyfotografovány v době demonstrací.

Reportáž Mlady Mikulcové připravujeme do vydání.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Související zprávy a články


Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Měli jste nebo plánujete svatbu v kostele?
ano
73%
 
ne, měli jsme nebo chceme mít civilní obřad
2%
 
jsem singl a svatbu neplánuji
15%
 
uzavřel (a) jsem nebo plánuji registrované partnerství
10%
 
(Počet hlasů celkem: 60)