Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Britský katolický biskup Hine: William a Kate svým sňatkem vytvářejí pozitivní obraz manželství

Archiv zpráv / vlu / Radio Proglas / 30. dubna 2011 2:00

Londýn - Wiliam a Kate polibekKatolická biskupská konference Anglie a Walesu informovala o rozhodnutí sester Dominikánek modlit se v den svatby za princovo vydařené manželství. Předseda komise pro manželství a rodinu, biskup John Hine ujistil královskou rodinu duchovní podporou katolíků. Poznamenal, že William a Kate svým sňatkem vytvářejí ve společnosti pozitivní obraz manželského svazku.

Dominikánky dnešní modlitby věnovaly za novomanžele

„Doufám, že mnoho lidí se k nám připojí s přímluvnou modlitbou ke svaté Kateřině Sienské za štěstí tohoto páru. Modlíme se za všechny manželské páry, aby ve svém krásném stavu měly srdce plné lásky k sobě navzájem a k druhým lidem,“ uvedla sestra Ann Catherine Swailesová z dominikánské komunity v Cambridge. Připomněla nepřímou spojitost svaté Kateřiny Sienské s Velkou Británií - římský kostel zasvěcený dnešní patronce je titulární bazilikou emeritního anglického katolického primase, kardinála Cormacka Murphyho O´Connora.

Na svatební obřad do westminsterského opatství v Londýně byl pozván i katolický arcibiskup Vincent Nichols. Slib skládali Kate a William před anglikánským primasem, canterburským arcibiskupem Rowanem Williamsem, „Následujíce příkladu Ježíše Krista Duch svatý v nás působí a naplňuje naše životy světlem. To vede k rodinnému životu, který nabízí nejlepší podmínky, ve kterých může následující generace přijímat proměňovat tyto dary,“ řekl novomanželům a svatebním hostům.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Související zprávy a články


Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Souhlasíte s tím, že církev investuje na burze?
Ano, důležitý je především výnos a bezpečnost investice
12%
 
Ano, ale měla by dbát na etický rozměr investice
54%
 
Ne
30%
 
Nevím
4%
 
(Počet hlasů celkem: 179)