Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Barokní Litomyšl

Během festivalu Prague Pride se uskuteční ekumenická bohoslužba

Archiv zpráv / vlu / Vlastní zpráva / 10. srpna 2011 2:00

Praha - Ode dneška až do neděle v Praze probíhá festival tolerance Prague Pride, který nabízí program především gayům, lesbám a transgender lidem. Během této události se uskuteční také ekumenická bohoslužba. Ta je naplánována na neděli 14. sprna od 9:30 ve farní sbor Českobratrské církve evangelické v Praze 8 – Kobylisích U Jákobova žebříku. Bohoslužbu povede Miloš Rejchrt a Tomáš Adámek ze sdružení LOGOS, které je iniciátorem akce.

"I my, věřící gejové a lesby, představujeme nepatrnou součást širokého křesťanského proudu. Přesto součást důležitou, bez které společenství nemůže být úplné, a je-li takto někdy prezentováno, není obraz pravdivý," píše LOGOS na svých webových stránkách. Občanské sdružení LOGOS Praha je ekumenické křesťanské společenství, jehož cílem je integrace homosexuálních jedinců do společnosti a církví. Obsahem je pastorační, socioterapeutická a poradenská práce s homosexuálně orientovanými občany a jejich rodinami, osvětové působení na širší veřejnost a HIV prevence. LOGOS nabízí zázemí věřícím a hledajícím osobám obojího pohlaví nezávisle na náboženském vyznání, informují stránky.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Související zprávy a články


Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Souhlasíte s obnovou mariánského sloupu?
Ano
62%
 
Ano, ale až po dohodě ČBK a ERC
9%
 
Ne
27%
 
Nevím
1%
 
(Počet hlasů celkem: 1288)