Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Barokní Litomyšl

Hlas pro Svatou zemi se přesune do Prahy

Archiv zpráv / kir / Vlastní zpráva / 5. září 2011 2:00

Praha -

Z iniciativy katolického faráře Petra Bubeníčka se v roce 2002 zrodil festival jménem Tichý hlas pro Svatou zemi pořádaný katolickou farností v Libčicích spolu se Společností křesťanů a židů, s evangelickém sborem a s Městem Libčice nad Vltavou.

Bubeníček k letošnímu ročníků festivalu na stránkách své farnosti píše: "Milí přátelé, chtěl bych Vám oznámit (nutno říct, že s velkou bolestí v srdci), že se letos z technických důvodů neuskuteční festival Tichý hlas pro Svatou zemi. Věřím, že se najde příležitost, abychom se v podobném duchu setkali jindy a jinde.", totiž v neděli 18. září ve 14 hodin v kostele U Jákobova žebříku(U Školské zahrady 1264/1, Praha 8 – Kobylisy; asi 5 min pěšky od stanice metra C „Kobylisy“) . Setkání jsme nazvali "Hlas pro svatou zemi (tentokrát z Kobylis)." "Tichý hlas" patří Libčicím a opět se tam vrátí. Náš program obkreslí libčické kontury v tom, že bude od 14 hodin ekumenická bohoslužba s katolickou, protestantskou a židovskou promluvou na biblický text, potom zahradní hudební program (folkaři, klezmeři, pěvecké sbory židovské i křesťanské), něco přednášek, dva filmy a nezávazné rozhovory účastníků. Srdečně vás všechny zveme", dodává Bubeníček.

SKŽ se rozhodla letošní, je možné říct „9 a ¾. ročník“ (protože příští, jubilejní 10. ročník se uskuteční opět v Libčicích) pojmout jako oslavu dvacátého výročí svého založení.

Více k Tichému hlasu pro Svatou zemi: na stránkách římskokatolické farnosti v Roztokách nebo v rozhovoru s bývalým tajemníkem SKŽ Adamem Borzičem publikovaném v Magazínu ChristNet.cz.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Související zprávy a články


Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Souhlasíte s obnovou mariánského sloupu?
Ano
62%
 
Ano, ale až po dohodě ČBK a ERC
9%
 
Ne
27%
 
Nevím
1%
 
(Počet hlasů celkem: 1307)