Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Výsledky sčítání lidu: Počet lidí hlásících se k církvím razantně klesl

Archiv zpráv / juml / Vlastní zpráva / 15. prosince 2011 1:00

Praha - Český statistický úřad dnes zveřejnil na svých webových stránkách (www.czso.cz) předběžné výsledky jarního sčítání lidu. Vyplynulo z něj, že počet lidí hlásících se k tradičním církvím velmi klesl.

Otázka na víru byla dobrovolná a letos využilo možnost neodpovědět skoro pět milionů lidí, zatímco před deseti lety to byl jen necelý milion obyvatel, zdůrazňuje tisková zpráva statistiků
Stejně jako před deseti lety má nejvíce příznivců římskokatolická církev (1 083 899), na druhém místě je Českobratrská církev evangelická (51 936) a na třetím místě Církev československá husitská (39 276), vyplývá s předběžných výsledků. Jedná se přitom o násobný pokles ve srovnání se sčítáním v roce 2001.

Na rozdíl od posledního sčítání se řada obyvatel přihlásila ke skupině lidí, kteří věří, ale nehlásí se k žádné z registrovaných církví,  tuto možnost využilo 707 649 lidí. VČeské republice přihlásila řada lidí k morálním hodnotám rytířů jedi z filmové ságy Hvězdných válek. V České republice vyplnilo víru jedi 15 070 obyvatel, konstatuje zpráva Českého statistického úřadu.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Související zprávy a články


Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Diakoniespolu.cz
Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Přibývá věřících ve vašem kostele?
Ano a to výrazně
9%
 
Ano
22%
 
Ne, je nás čím dál méně
39%
 
Je to stále stejné
25%
 
Bohoslužby v našem kostele zřejmě brzy zruší
4%
 
(Počet hlasů celkem: 289)