Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Český statistický úřad dnes zveřejnil podrobné výsledky zkoumání náboženské víry

Archiv zpráv / juml / Vlastní zpráva / 16. prosince 2011 1:00

Praha - Český statistický úřad zveřejnil podrobné výsledky sčítání lidu v otázce náboženské víry, a to v kompletním náboženském spektru až do krajské úrovně. Zahrnuty jsou nejen křesťanské církve, ale i jiná náboženství.

Již včera byla zveřejněna data za 3 největší české církve - římskokatolickou, Českobratrskou církev evangelickou a Církev československou husitskou. Ve všech případech církve zaznamenaly propad zhruba o 60% (viz naši včerejší zprávu).

Podle dnes zveřejněných dat to není ale jednoznačný trend. Evangelikální církve neztrácejí, některé naopak získávají. Například Církev bratrská získala zhruba o 10% více přiznivců než při minulém sčítání v roce 2001, celkově se k ní přihlásilo 10 872 respondentů. Podobně o desetinu vzrost počet lidí, kteří se přihlásili k letniční Apoštolské církvi.

Více na webu www.scitani.cz

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Související zprávy a články


Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Jak hodnotíte pastorační praxi katolické církve vůči homosexuálům?
Je dostatečně vstřícná
16%
 
Respektuje jejich orientaci, ale souhlasím, že dle katechismu církev odmítá jejich sexuální život
32%
 
Požadavky katechismu by se měly změnit, nelze vyžadovat celibátní chování od všech homosexuálů
20%
 
Je velmi negativní až vulgární navzdory požadavkům katechismu
32%
 
(Počet hlasů celkem: 192)