Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Halíkova kniha Noc zpovědníka v Německu teologickou knihou měsíce

Archiv zpráv / juml / Vlastní zpráva / 26. července 2012 2:00
Praha/Berlín - Německá církevní média na počátku července vydala zprávu, že kniha Tomáše Halíka Noc zpovědníka, která vyšla letos v německém překladu v prestižním nakladatelství Herder (německy Nachtgedanken eines Beichtvaters), byla v Německu vyhlášena nejlepší teologickou knihou měsíce července. ChristNet.cz o tom informovala Česká křesťanská akademie.

Loni v Německu vydaná Halíkova kniha Vzdáleným nablízku (v překladu Geduld mit Gott) získala Cenu za nejlepší teologickou knihu Evropy a v USA byla vyhlášena knihou měsíce srpna 2010. Tato první Halíkova kniha v nakladatelství Herder vychází během roku už v sedmém dotisku a byla vícekrát citována i v kázáních a projevech německých biskupů, včetně mnichovského kardinála Marxe a předsedy Německé biskupské konference arcibiskupa Zollitsche.

Počátkem příštího roku vydá nakladatelství Herder překlad další Halíkovy knihy, Dotkni se ran (Berühre die Wunden).

Knihy Tomáš Halíka byly celkem přeloženy již do jedenácti jazyků.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Související zprávy a články


Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Měli jste nebo plánujete svatbu v kostele?
ano
76%
 
ne, měli jsme nebo chceme mít civilní obřad
2%
 
jsem singl a svatbu neplánuji
14%
 
uzavřel (a) jsem nebo plánuji registrované partnerství
8%
 
(Počet hlasů celkem: 119)