Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Barokní Litomyšl

Kardinál Vlk vyzýval polské kněží k práci v České republice

Archiv zpráv / rob / ČTK / 22. listopadu 2001 1:00
Varšava - Pražský arcibiskup kardinál Miloslav Vlk vyzval během své návštěvy východopolského Lublinu polské katolické kněží k práci v České republice. "Přijel jsem prosit o pomoc a vyzvat k misii ty (polské) kněží, kteří mají misijní povolání," řekl při setkání s představiteli lublinského duchovního semináře.

Česká katolická církev podle Vlka silně pociťuje nedostatek kněží. Pouze v pražské arcidiecézi na 368 farností připadá 161 duchovních. Katolický seminář v Praze nyní připravuje pro povolání kněze 51 mladých mužů, na které vedle pražské čekají ještě čtyři další arcidiecéze.

"Dnes je potřeba, aby víra v Česku vyrostla na polských kněžích," uvedl kardinál. Připomněl, že v pražské arcidiecézi pracuje již 24 polských duchovních, z nichž osm se rozhodlo zůstat v ČR trvale. "Polští kněží pracují velmi dobře, věřící je akceptují," řekl.

Ke katolické víře se dnes v ČR hlásí na 30 procent populace. Převážná většina obyvatel země zůstává bez vyznání. "Ti lidé nejsou ateisté. Hledají Boha, hledají víru... těm hledajícím musíme pomáhat," řekl pražský arcibiskup.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Související zprávy a články


Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Souhlasíte s obnovou mariánského sloupu?
Ano
62%
 
Ano, ale až po dohodě ČBK a ERC
9%
 
Ne
27%
 
Nevím
1%
 
(Počet hlasů celkem: 1307)