Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Zemřel kontroverzní rakouský kardinál Groer

Archiv zpráv / lha / ČTK / 24. března 2003 1:00

Vídeň - Bývalý vídeňský arcibiskup a kardinál Hans Hermann Groer, s jehož osobou byl v 90. letech spojen skandál rakouské katolické církve kolem sexuálního zneužívání chlapců, zemřel uplynulou noc v nemocnici v dolnorakouském Sankt Pöltenu. Groer trpěl rakovinou a zápalem plic, oznámil rakouský rozhlas ORF.

Groer se dostal do novinových titulků v roce 1995, kdy ho několik bývalých chovanců katolického internátu v Hollabrunu obvinilo ze sexuálního zneužívání. Tehdejší vídeňský arcibiskup nejprve mlčel, později nařknutí svých někdejších svěřenců ze 70. let odmítl.

Přetřásání pedofilní aféry pokračovalo i po vynuceném Groerově odchodu z funkce arcibiskupa a rozdělilo rakouské katolíky na dva tábory. Spor neutichl, ani se když Groer stáhl do benediktýnského kláštera na předměstí Vídně. Část rakouských biskupů posléze přiznala, že obvinění proti jejich někdejšímu arcibiskupovi jsou v zásadě pravdivá. Groer se poté uchýlil do ženského kláštera u Drážďan.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Související zprávy a články


Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

MOdlitba za domov 2019
Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Je vám blízká iniciativa reprezentovaná Gretou Thunberg?
Ano
39%
 
Částečně
6%
 
Ne
54%
 
Nevím
1%
 
(Počet hlasů celkem: 599)