Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Novým předsedou KDU-ČSL byl již v prvním kole zvolen Pavel Bělobrádek

Archiv zpráv / vlu / Vlastní zpráva / 20. listopadu 2010 1:00

Žďár nad Sázavou - Pavel BělobrádekNa sjezdu ve Žďáru nad Sázavou byl novým předsedou KDU-ČSL již v prvním kole zvolen Pavel Bělobrádek. Hlas mu odevzdalo celkem 280 delegátů z 425 (15 hlasů bylo neplatných). Mandát získal do roku 2013. Druhá skončila s 84 hlasy Michaela Šojdrová, třetí skončil Ludvík Hovorka, kterému důvěru vyjádřilo 41 delegátů, čtvrtý kandidát Jaroslav Orel získal 20 hlasů. Prvním místopředsedou KDU-ČSL se stal senátor Petr Šilar. V druhém kole porazil s 269 hlasy Mariana Jurečku. Za další místopředsedy strany byly zvoleni Pavel Svoboda a Helena Šustrová.

MVDr. Pavel Bělobrádek, Ph.D. se narodil 25. prosince 1976 v Náchodě. Vystudoval Veterinární a farmaceutická univerzitu v Brně, Fakultu veterinární hygieny a ekologie a Liberálně konzervativní akademii - CEVRO. Do KDU-ČSL vstoupil v roce 2004. V letech 2008-2009 byl také místopředsedou Mladých křesťanských demokratů. Jeho cílem je vytvořit subjekt pravého středu se sociálním akcentem. Myslí si, že lidovci nyní ve vysoké politice chybějí jako "nesocialistická alternativa liberální bezohlednosti".

Nový předseda se ve svém předvolebním projevu také vymezil vůči politice současné vlády. "Vláda nedělá reformy, ale tupě a asociálně škrtá plošně. V rodinách také neškrtáme plošně, prostě nepojedeme na dovolenou, nekoupíme si novou televizi, jídlo však budeme kupovat dále. Tato země potřebuje národohospodáře, ne účetní," řekl.

Foto: Kdu.cz

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Související zprávy a články


Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Dodržujete velkopáteční půst?
Ano
80%
 
Částečně
10%
 
Ne
8%
 
Nevím
1%
 
(Počet hlasů celkem: 86)