Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Benedikt XVI. napsal článek Financial Times, vybízí k přehodnocení priorit a způsobu života

Archiv zpráv / vlu / ČTK / 20. prosince 2012 1:00

Vatikán - Financial TimesNad zapojením křesťanů v současném světě se v dnešním vydání listu Financial Times zamýšlí papež Benedikt XVI. Podle agentury AP je to poprvé, kdy napsal článek pro sekulární noviny. Hlava katolické církve v něm mimo jiné upozorňuje, že Vánoce jsou obdobím radosti, ale také příležitostí k hlubokému zamyšlení a "dokonce zpytování svědomí".

Renomovaný list papežův text otiskl na dvoustraně s názory a komentáři. Nejvyšší představitel katolické církve v něm u příležitosti blížících se Vánoc, kdy křesťané oslavují narození Ježíše Krista, vybízí k přehodnocení priorit a vlastního způsobu života.

"Je to evangelium, ve kterém křesťané nacházejí inspiraci pro svůj každodenní život a pro účast ve světských záležitostech - ať v parlamentu nebo na burze," píše papež na konci roku, který "pro mnohé znamenal hospodářské utrpení". Míní, že křesťanští věřící by se místo stranění se světa měli zapojit do jeho chodu. Jejich angažmá v politice nebo v ekonomice by však mělo přesahovat jakoukoli formu ideologie, píše papež a připomíná, že křesťané se na základě svého přesvědčení stavějí proti chamtivosti a zneužívání.

AP napsala, že Benedikt hojně publikoval během své kariéry biskupa a vysokého představitele Vatikánu až po papežský post, do nějž byl zvolen v dubnu roku 2005. Vatikán uvedl, že hlava katolické církve v minulosti publikovala v italském církevním časopise a v týdeníku jeho někdejší mnichovské diecéze.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Související zprávy a články


Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz – růžence
Reklama ETF

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Měla by se zrušit veřejnoprávní média - ČT a ČRo?
Rozhodně ano
14%
 
Spíše ano
1%
 
Spíše ne
2%
 
Rozhodně ne
83%
 
Nevím
0%
 
(Počet hlasů celkem: 881)