Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Při atentátu v Damašku zemřelo pět lidí, ohrožené křesťanské lokality jsou evakuovány

Archiv zpráv / MiH / ČTK / 22. prosince 2012 1:00

Damašek - V damašské čtvrti Kábún dnes při pumovém útoku zahynulo pět lidí. Podle opoziční Syrské organizace pro lidská práva (OSDH) při něm několik desítek osob utrpělo zranění. Konečná bilance útoku provedeného s pomocí náloží umístěných v autě může být vyšší, protože ne všechna těla byla ještě vyproštěna z trosek.

Opozice chystá větší úder proti vládním jednotkám v západosyrské provincii Hamá. Vyzvala k evakuaci obyvatele dvou tamních lokalit, z nichž většina jsou křesťané. Varování bylo sděleno prostřednictvím videa, které šíří OSDH. Je na něm skupina sedmi ozbrojených mužů s páskami s našitým vyznáním muslimské víry. Opozice útočí na vojenská kasárna v Hamá od neděle. Mnoho občanů z provincie uprchlo do pobřežního Tartúsu.

Ze zhruba 20 milionů Syřanů se 1,8 milionu lidí hlásí ke křesťanství. Tato komunita do současného konfliktu nezasahuje a její vedení má obavy z nástupu islamistů, takže sympatizuje spíše s Damaškem. Nový patriarcha ortodoxní církve Jan Jazigi dnes v Damašku křesťany vyzval k tomu, aby ze Sýrie neodcházeli, a účastníky konfliktu vybídl ke smíru a dialogu. "My křesťané jsme a zůstaneme v Sýrii. Věříme, že Kristus je stále tady, kde se zrodilo křesťanství," řekl. Křesťané jsou podle něj nyní ve stejné pozici jako ostatní občané a musejí se s problémy vypořádat.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Související zprávy a články


Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Měli jste nebo plánujete svatbu v kostele?
ano
76%
 
ne, měli jsme nebo chceme mít civilní obřad
3%
 
jsem singl a svatbu neplánuji
14%
 
uzavřel (a) jsem nebo plánuji registrované partnerství
7%
 
(Počet hlasů celkem: 135)