Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Věřící na Slovensku si adoptují politiky k modlitbě

Ze světa / vlu / / 10. ledna 2013 18:03
Věřící na Slovensku si adoptují politiky k modlitbě


Autor: Adoptujsipolitika.sk

Bratislava - Premiér Robert Fico, prezident Gašparovič nebo bývalý předseda SDKÚ Mikuláš Dzurinda, i oni patří mezi politiky které si někdo adoptoval k modlitbě na webu Adoptujsipolitika.sk. Cílem celého projektu který byl spuštěn 1. ledna k 20. výročí vzniku samostatné Slovenské republiky je motivovat lidi k pravidelné modlitbě za jejich politické zástupce a budoucnost země, zatím se jich zapojilo víc jak 700.

"Naším cílem je pozvat a motivovat lidí k modlitbě za jednotlivé politiky, kteří zastupují zájmy občanů Slovenska v parlamentu. Nejde nám o propagaci jednotlivých politických stran, ani o prosazování nějakého politického názoru. Jako křesťané věříme, že sjednocením se v modlitbě můžeme zasáhnout do dění na Slovensku. Myslíme si, že tohou Boha je, aby hodnoty křesťanství, jako je spravedlnost, čest či úcta k životu, byly respektované i v politice. A my máme být těmi, kteří uplatňují tyto hodnoty a očekávají je i u politiků. Namísto nekonečného kritizovaní či distancování se od politiky chceme zaujmout postoj, v kterém se bude odrážet zodpovědnost za tuto zemi a za její budoucnost," vysvětlují autoři kampaně na webu.   

Každý kdo se do kampaně zapojí na sebe bere zodpovědnost modlit se za vybraného politika alespoň 5 minut denně po dobu šesti měsíců. Po uplynutí této lhůty může svůj modlitební závazek prodloužit a nebo zrušit. Projekt navazuje na obdobnou kampaň 40 dní teraz za volby do slovenské Národní rady organizovanou v rámci projektu Tvoja vec!, který zastřešuje Združenie kresťanských spoločenstiev mládeže.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Diakoniespolu.cz
Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Přibývá věřících ve vašem kostele?
Ano a to výrazně
10%
 
Ano
22%
 
Ne, je nás čím dál méně
39%
 
Je to stále stejné
25%
 
Bohoslužby v našem kostele zřejmě brzy zruší
4%
 
(Počet hlasů celkem: 329)