Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Členka Pussy Riot si stěžuje na vězeňskou šikanu, podala žalobu

Ze světa / vlu / ČTK / 11. ledna 2013 22:14
Členka Pussy Riot si stěžuje na vězeňskou šikanu, podala žalobu

Pussy Riot
Autor: Wikipedia.org / Igor Mukhin / Creative Commons

Moskva - Jedna z odsouzených členek ruské punkové skupiny Pussy Riot zažalovala správu věznice za to, že jí uložila už dva vězeňské tresty. Marija Aljochinová, která si odpykává dva roky vězení za svou loňskou "punkovou modlitbu" v moskevském kostele, se podle ruských médií dostala do sporu s bachaři a stěžuje si, že je vystavena šikaně. 

Spolu se svými čtyřmi kolegyněmi se Aljochinová loni v únoru zúčastnila hlučného happeningu v chrámu Krista Spasitele, kde uspořádaly improvizovaný punkový koncert na protest proti propojení pravoslavné církve s kremelskými politiky. Dvě členky Pussy Riot policii unikly, jedna byla odsouzena k podmíněnému trestu a Aljochinovou spolu s Naděždou Tolokonnikovovou poslal soud na dva roky do vězení. 

Aljochinová dostala dva kázeňské tresty už ve vazební věznici v Moskvě. Další dva jí uložila správa pracovního vězeňského tábora u města Berezoviki v Permském kraji na Sibiři, kam byla eskortována. Vedení věznice vadí, že odsouzená dvakrát zaspala. Uložení trestů může mít na osud Aljochinové neblahý vliv, protože komplikuje možnost případného podmíněného propuštění.

Aljochinová pracuje ve vězeňské textilní dílně. Dobrovolně si zvolila místo společné cely samotku, protože se špatně snáší se spoluvězeňkyněmi. 

Malý: Když se ta děvčata omluvila, měla by dostat nanejvýš pokutu

Dvouleté odnětí svobody již dříve za ostudu označil biskup Václav Malý. "Když se ta děvčata omluvila, měla by dostat nanejvýš pokutu, ale rozhodně nebýt vystavena trestnímu stíhání. Čekal bych od moskevského patriarchy, že řekne: Ta děvčata osvoboďte. Mrzí mě, že od vedení pravoslavné církve nezazněl ani jeden hlas, který by řekl: Toto trestní stíhání je nevěcné," řekl Malý v srpnu pro server iDnes.

Zároveň upozornil, že ve stínu procesu s Pussy Riot zůstávají další vážné případy umlčování či pronásledování umělců či blogerů v Rusku.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz – růžence
Diakoniespolu.cz

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Přibývá věřících ve vašem kostele?
Ano a to výrazně
10%
 
Ano
22%
 
Ne, je nás čím dál méně
39%
 
Je to stále stejné
25%
 
Bohoslužby v našem kostele zřejmě brzy zruší
4%
 
(Počet hlasů celkem: 329)