Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Papež František se příští rok chystá do Izraele, Afriky i Asie

Ze světa / MiH / ČTK / 9. října 2013 17:54
Papež František se příští rok chystá do Izraele, Afriky i Asie

Papež František
Autor: Flickr.com / M. Mazur / Creative Commons

Vatikán - Papež František se příští rok vypraví na cesty do Svaté země, Afriky a Asie a navštíví také rodné město svého otce na severu Itálie. Oznámil to dnes mluvčí Vatikánu Federico Lombardi, žádné další podrobnosti ale nesdělil. Není tedy jasné, kdy přesně se cesty uskuteční, ani do jakých zemí pontifik zamíří. 

František se do čela katolické církve postavil letos v březnu poté, co v únoru svatý stolec opustil jeho předchůdce Benedikt XVI. Kromě cest po Itálii se zatím za dobu svého pontifikátu vypravil do zahraničí pouze jednou: v červenci se v Brazílii zúčastnil Světových dní mládeže. 

Nejosobnější cestou bude pro papeže návštěva dvoutisícového městečka Portacomaro poblíž Asti na severu Itálie, odkud jeho otec v roce 1929 odešel do Argentiny. Právě tam se pontifik - občanským jménem Jorge Mario Bergoglio - o sedm let později narodil. 

Zahraniční cesty papeže tradičně provází velký zájem médií a veřejnosti, který je nyní o to větší, že František je v úřadu teprve krátce. Navíc si už během prvních měsíců dokázal získat náklonnost věřících, kteří oceňují jeho neokázalé a vstřícné vystupování a důraz na skromnost a pokoru. 

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Diakoniespolu.cz
Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Měla by se zrušit veřejnoprávní média - ČT a ČRo?
Rozhodně ano
13%
 
Spíše ano
0%
 
Spíše ne
0%
 
Rozhodně ne
87%
 
Nevím
0%
 
(Počet hlasů celkem: 67)