Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Palestinský prezident se setkal s papežem a pozval ho do Svaté země

Ze světa / MiH / ČTK / 17. října 2013 17:37
Palestinský prezident se setkal s papežem a pozval ho do Svaté země

Papež František
Autor: Flickr.com / Mazur / Creative Commons

Vatikán - Palestinský prezident Mahmúd Abbás se ve Vatikánu setkal s papežem Františkem, kterého pozval na návštěvu Svaté země. Stejné pozvání už ale hlava katolické církve obdržela také od Izraelců - papeže již v dubnu pozval izraelský prezident Šimon Peres a František pozvání přijal. Očekává se, že do Svaté země zamíří již příští rok. 

"Pozval jsem ho do Svaté země," prohlásil Mahmúd Abbás po půlhodinové schůzce s nejvyšším církevním představitelem, který na papežský stolec usedl letos v březnu. Oba muži se setkali v Apoštolském paláci, kde se nachází honosný papežský byt. František ale na rozdíl od svých předchůdců tyto prostory využívá jen k reprezentativním účelům a žije v prostém dvoupokojovém apartmá ve vatikánském penzionu svaté Marty. 

Když skončila soukromá část jednání, daroval papež Abbásovi pero se slovy, že "určitě musí podepisovat spoustu věcí". Předseda palestinské samosprávy na jeho slova odvětil: "Doufám, že s tímto perem podepíšu mírovou smlouvu s Izraelem." 

Svatou zemi navštívili v minulosti i Františkovi předchůdci Jan Pavel II. a Benedikt XVI. Příští týden ve středu navštíví papeže ve Vatikánu také izraelský premiér Benjamin Netanjahu, který podle agentury Reuters určitě pozvání do Izraele zopakuje. 

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Měli jste nebo plánujete svatbu v kostele?
ano
77%
 
ne, měli jsme nebo chceme mít civilní obřad
2%
 
jsem singl a svatbu neplánuji
14%
 
uzavřel (a) jsem nebo plánuji registrované partnerství
7%
 
(Počet hlasů celkem: 128)