Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Úroveň znečištění ohrožuje Michelangelovy fresky v Sixtinské kapli, Vatikán uvažuje o omezení vstupu

Kultura / vlu / ČTK / 17. října 2013 22:52
Úroveň znečištění ohrožuje Michelangelovy fresky v Sixtinské kapli, Vatikán uvažuje o omezení vstupu

Michelangelo Buonarotti, freska Stvoření Adama
Autor: Wikipedia.org / Creative Commons

Vatikán - Vatikán dnes varoval, že omezí počet návštěvníků v Sixtinské kapli. Záleží to podle něj na tom, zda se podaří snížit znečišťování tohoto významného místa umění a katolické víry.

Koncem roku 2014 by měl začít fungovat nový klimatizační systém, který by měl snížit prašnost, vlhkost a množství oxidu uhličitého v kapli. Tyto jevy poškozují mistrovské fresky od Michelangela, vysvětlil šéf vatikánských muzeí Antonio Paolucci.

Na tiskové konferenci řekl, že bude muset přistoupit k "bolestivému" omezení počtu návštěvníků Sixtinské kaple, pokud systém nesplní očekávání.

Vatikánská muzea navštěvuje ročně asi 5,5 milionu lidí. Mnozí z nich míří do Sixtinské kaple, která naposledy zažila rekonstrukci v 90. letech. Během sezóny kaply navštíví až 20 000 lidí denně.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Rubriky

Anketa

Jste spokojeni s informováním věřících o hospodaření církve?
Ano
18%
 
Částečně
4%
 
Ne
78%
 
(Počet hlasů celkem: 316)