Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Od blahořečení Matky Terezy uplyne zítra deset let

Ze světa / MiH / ČTK / 18. října 2013 11:09
Od blahořečení Matky Terezy uplyne zítra deset let

Ilustrační foto: Řád misionářek lásky založila Matka Tereza
Autor: Wikipedia.org / Túrelio / Creative Commons

Vatikán - Na 150.000 lidí, a to nejen katolíků, se před deseti lety, 19. října 2003, tísnilo na Svatopetrském náměstí ve Vatikánu, aby mohli na vlastní oči spatřit slavnostní ceremoniál blahoslavení Matky Terezy papežem Janem Pavlem II. Misionářka známá jako "matka chudých" se těšila jeho značnému obdivu a stala se jedinou blahoslavenou, jež žila ještě za papežova pontifikátu. 

Matka Tereza, v makedonském Skopje narozená (27. srpna 1910) etnická Albánka původním jménem Agnes Gonxha Bojaxhiuová, byla roku 1928 vyslána jako mladá řeholní sestra do Indie, aby pracovala s tamními chudými. Za rok přijala jméno Tereza. V Kalkatě posléze založila řád Misionářky lásky a v roce 1979 získala Nobelovu cenu za mír. Zemřela 5. září 1997 v 87 letech. 

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Měli jste nebo plánujete svatbu v kostele?
ano
76%
 
ne, měli jsme nebo chceme mít civilní obřad
2%
 
jsem singl a svatbu neplánuji
12%
 
uzavřel (a) jsem nebo plánuji registrované partnerství
10%
 
(Počet hlasů celkem: 50)