Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Charita ČR pomáhá Filipínám mírnit následky ničivého tajfunu

Domácí zpravodajství / MiH / Charita.cz / 11. listopadu 2013 15:01
Charita ČR pomáhá Filipínám mírnit následky ničivého tajfunu

Ilustrační foto zemětřesením postižené oblasti v Indonésii
Autor: cirkev.cz

Praha - Tajfun Haiyan zasáhl střední část Filipín a zanechal za sebou ničivou zkázu. Charita ČR se proto spolu s ostatními národními Charitami zapojí do pomoci na zmírnění následků této přírodní katastrofy. 

Dlouho trvající vítr o rychlosti více než 200 kilometrů v hodině a nárazová vlna ve výšce pěti metrů si podle odhadů vyžádaly již přes deset tisíc obětí na životech a způsobily rozsáhlé škody. Charita ČR se ve spolupráci s Charitou Filipíny a dalšími členy Caritas Internationalis zapojují do pomoci zasaženým lidem.

Charita ČR v této chvíli uvolnila ze svého krizového fondu částku 250 000 Kč a zároveň vyhlásila sbírku Charita pro Filipíny, kam lze posílat finanční dary. Číslo bankovního účtu u České spořitelny je 55660022/0800, variabilní symbol 133. Pomoci lze také zasláním dárcovské SMS ve tvaru: DMS CHARITASVET na číslo 87 777. Cena DMS je 30 Kč. Charita ČR obdrží 28,50 Kč. Službu zajišťuje Fórum dárců.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz – růžence
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Rubriky

Anketa

Jaký způsob slavení bohoslužeb je Vám v nouzovém stavu nejbližší?
Sleduji přenosy v televizi
23%
 
Poslouchám rádio
5%
 
Sleduji bohoslužby pasivně přes internet
24%
 
Zapojuji se přímo do on-line živých přenosů
12%
 
Máme vlastní rodinné bohoslužby
23%
 
Dávám si od církve a modlení konečně pokoj
13%
 
(Počet hlasů celkem: 638)