Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Vatikánská banka má nového šéfa - Rolanda Marranciho

Ze světa / vlu / ČTK / 30. listopadu 2013 20:45
Vatikánská banka má nového šéfa - Rolanda Marranciho

Rolando Marranci
Autor: Ior.va

Vatikán - Skandály pronásledovaná vatikánská banka má ode dneška nového šéfa - jejím generálním ředitelem byl s okamžitou platností jmenován italský bankéř Rolando Marranci. Oznámil to Vatikán. Šedesátiletý Marranci nahradí Paola Ciprianiho, který na svou funkci rezignoval letos v červenci po sérii podezření, že se banka podílela na praní špinavých peněz.

Vatikánská banka, jak zní neoficiální pojmenování Ústavu pro věci víry (IOR), má v posledních letech velmi špatnou pověst. Instituce, která má spravovat převážně peníze určené pro církevní instituce a charitativní práce, je opakovaně spojována s praním špinavých peněz a objevila se i obvinění, že si v ní někteří Italové ukrývají příjmy před zdaněním. Papež František se ji snaží reformovat a vytvořil například dvě kontrolní komise, které mají na její chod dohlížet.

V červenci banku opustil její ředitel Cipriani i jeho zástupce Massimo Tulli. Ústav od té doby dočasně vedl prezident banky Ernst von Freyberg.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Související zprávy a články


Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Měla by se zrušit veřejnoprávní média - ČT a ČRo?
Rozhodně ano
14%
 
Spíše ano
1%
 
Spíše ne
1%
 
Rozhodně ne
83%
 
Nevím
1%
 
(Počet hlasů celkem: 908)