Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Díky papeži Františkovi navštěvuje Vatikán výrazně více lidí

Ze světa / MiH / ČTK / 4. ledna 2014 14:19
Díky papeži Františkovi navštěvuje Vatikán výrazně více lidí

Papež František
Autor: Flickr.com / Creative Commons

Vatikán - Papež František loni přilákal do Vatikánu více než 6,6 milionu návštěvníků, což je skoro třikrát více, než kolik jich ve svém prvním roce v čele římskokatolické církve přilákal jeho předchůdce Benedikt XVI. Ukazuje to statistika, kterou zveřejnil Svatý stolec a která se vztahuje k období od konce března, kdy nový papež nastoupil do úřadu, do konce roku. 

Na bohoslužby a další akce, na nichž se František objevuje, tudíž chodí výrazně více lidí, než tomu bylo za předchozího papeže. Ten za první rok v úřadu do Vatikánu přilákal zhruba 2,3 milionu lidí. 

Statistika se opírá o počet prodaných vstupenek na události, na nichž se objevil papež. To jsou například generální i soukromé audience, stejně jako bohoslužby. Mezi těmito událostmi jsou jen ty, které se konaly ve Vatikánu, nebere se tedy v úvahu žádná akce, kterou papež absolvoval v zahraničí nebo na jiném místě v Itálii. František loni v létě například navštívil Světové dny mládeže v brazilském Riu de Janeiro. Vatikán odhadoval, že jen Františkovu poslední bohoslužbu v Riu navštívilo zhruba 3,7 milionu lidí. Statistici pak ale podle televize Al-Džazíra tento údaj snížili asi na polovinu.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz – růžence
Studium IES

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Měla by se zrušit veřejnoprávní média - ČT a ČRo?
Rozhodně ano
14%
 
Spíše ano
1%
 
Spíše ne
2%
 
Rozhodně ne
83%
 
Nevím
0%
 
(Počet hlasů celkem: 875)