Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Bývalá biskupka a předsedkyně německých evangelických církví Kässmannová bude přednášet v Praze

Domácí zpravodajství / kir / Vlastní zpráva / 19. března 2014 18:00
Bývalá biskupka a předsedkyně německých evangelických církví Kässmannová bude přednášet v Praze

Profesorka Margot Kässmannová
Autor: Flickr.com / Creative Commons

Praha - Profesorka Margot Kässmannová přednese 25. března od 11. hod. na Evangelické teologické fakultě UK v Praze v Černé ulici přednášku na témá "Co budeme slavit? Na cestě k výročí reformace v roce 2017". Kässmannová je pověřenkyně Rady německých zemských církví (EKD) pro oslavy pětistého reformačního jubilea. Margot Kässmannová (narozena v r. 1958) byla v letech 1999-2009 biskupkou Hannoverské zemské lutherské evangelické církve. V roce 2009 se stala předsedkyní Rady Evangelické církve v Německu. Z této funkce ani ne po roce dobrovolně odstoupila, poté, co vyšlo najevo, že řídila pod vlivem alkoholu. Následně působila jako hostovská profesorka ekumenické theologie a sociální etiky na universitě v Bochumi.

"Jde v současné době o jednu z nejznámějších reprezentantů německé evangelické církve, ženu, která během své kariéry již musela vybojovat mnoho zápasů (v ekumenickém hnutí, v německé evangelické církvi, v osobním životě). Mám za to, že přednáška tematizující oslavy jubilea reformace by mohla být inspirativní", uvedl na facebookovém profilu evangelické fakulty její postgraduální student Jiří Šamšula.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz – růžence
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Rubriky

Anketa

Jste spokojeni s informováním věřících o hospodaření církve?
Ano
17%
 
Částečně
4%
 
Ne
79%
 
(Počet hlasů celkem: 565)