Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Papež odsoudil mafii za její "krvavé peníze"

Ze světa / vlu / ČTK / 22. března 2014 0:25
Papež odsoudil mafii za její

Papež František
Autor: Wikipedia.org / Creative Commons

Řím - Papež František dnes odsoudil "krvavou moc a krvavé peníze" mafie a vyzval tamější kmotry, aby "změnili svůj život, přestali páchat zlo a obrátili se na víru". Papež se tak vyjádřil na obřadu, který se v římském kostele konal k uctění památky obětí trestných činů.

"Tu krvavou moc si nemůžete vzít s sebou do posmrtného života. Je ještě čas, abyste neskončili v pekle," vyjádřil se papež nesmlouvavě.

Na smutečním ceremoniálu, který organizovalo katolické protimafiánské sdružení Libera, byl přečten seznam 842 jmen známých obětí italské mafie. Papež podle agentury AFP poslouchal s vážným výrazem a se skloněnou hlavou.

Ostře v minulosti proti mafii vystupovali také papežové Jan Pavel II. a Benedikt XVI., kteří věřící důrazně vybízeli k tomu, aby s mafií nijak nespolupracovali.

Loni v květnu katolická církev blahořečila italského kněze, jehož zavraždila mafie. Giuseppe Puglisi byl zastřelen v roce 1993, protože dlouhodobě vystupoval proti praktikám organizovaného zločinu. Na Sicílii a v celé Itálii se pak stal symbolem odporu proti organizovanému zločinu.

Papež František při této příležitosti prohlásil, že jde o Puglisiho vítězství s pomocí Ježíše Krista.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Diakoniespolu.cz
Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Měla by se zrušit veřejnoprávní média - ČT a ČRo?
Rozhodně ano
0%
 
Spíše ano
0%
 
Spíše ne
0%
 
Rozhodně ne
100%
 
Nevím
0%
 
(Počet hlasů celkem: 1)