Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

František před zákonodárci kritizoval zkorumpované a lidem vzdálené politiky

Domácí zpravodajství / MiH / ČTK / 27. března 2014 10:26
František před zákonodárci kritizoval zkorumpované a lidem vzdálené politiky

Papež František
Autor: Flickr.com / M. Mazur / Creative Commons

Vatikán - Papež František dnes ráno na bohoslužbě ve Svatopetrském chrámu kritizoval korupci a politiky, kteří jsou vzdálení od obyčejných lidí. Liturgie se zúčastnilo okolo 500 italských zákonodárců a devět ministrů italské vlády, uvedla agentura AFP. Bohoslužba se uskutečnila jen pár desítek minut před plánovaným setkáním papeže s americkým prezidentem Barackem Obamou ve Vatikánu.

"Politická třída je vzdálená od lidí, řeší jen své vlastní problémy, problémy své skupiny, své strany, vnitřní spory," kritizoval během bohoslužby papež František. Jeho slova lze chápat jako výtku přímo směřovanou právě do italských řad, kde jsou politici často kritizováni za to, že mají množství výhod, nicméně pokud jde o řešení problémů běžných obyvatel, příliš schopní nejsou, poznamenala AFP. 

Hlava katolické církve sloužila vůbec poprvé liturgii pro tak velké množství italských politiků. Přítomni byli i šéfové obou komor parlamentu, Laura Boldriniová a Pietro Grasso. 

"Všichni jsme hříšníci. Ale tito lidé jsou ještě větší. Jejich srdce ztvrdlo, takže už nedokáží slyšet hlas našeho Pána. A stávají se z nich zkorumpovaní lidé," dodal František při bohoslužbě.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Reklama ETF
Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Měla by se zrušit veřejnoprávní média - ČT a ČRo?
Rozhodně ano
14%
 
Spíše ano
1%
 
Spíše ne
2%
 
Rozhodně ne
83%
 
Nevím
0%
 
(Počet hlasů celkem: 877)