Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Stávka izraelských diplomatů ohrožuje papežovu cestu do Izraele

Ze světa / juml / ČTK / 28. března 2014 7:18
Stávka izraelských diplomatů ohrožuje papežovu cestu do Izraele

Budova ministerstva zahraničních věcí, Jeruzalém
Autor: Wikipedia.org / Almog / Wikimedia Commons

Jeruzalém - Stávka zaměstnanců v izraelských diplomatických službách ohrožuje květnovou návštěvu papeže Františka v židovském státě. Upozornil na to jeruzalémský patriarcha Fuád Tval, který je hlavou římskokatolické církve ve Svaté zemi.

"Pokud stávka bude pokračovat dva měsíce, nemyslím si, že bychom mohli uskutečnit návštěvu Izraele," řekl Tval podle agentury AP. "Ale jistě se návštěva uskuteční v Jordánsku a Palestině," dodal.

Izrael uzavřel kvůli stávce, která začala v neděli a je údajně neomezená, své ambasády ve světě. Jeho diplomaté stávkují za zvýšení platů. Izraelský ministr zahraničí Avigdor Lieberman označil jejich chování za nezodpovědné.

Podle agentury Reuters tím není ohrožen jen květnový termín návštěvy papeže Františka v Izraeli, ale i připravovaná návštěva dalších 25 zahraničních představitelů.

Kolem 1200 zaměstnanců ministerstva zahraničí vede s vládou spor o zlepšení pracovních podmínek delší dobu. Už 5. března přistoupili k protestnímu zpomalení práce, protože jednání o mzdách ztroskotala.

Nyní diplomaté svou protestní akci vystupňovali na úplnou stávku, což se v izraelském diplomatickém sboru stalo poprvé od založení Izraele v roce 1948.

Diplomaté požadují zvýšení měsíčních mezd, které se podle nich pohybují v rozmezí od 6000 do 9000 šekelů (zhruba 34.100 až 51.200 Kč) a také se dožadují kompenzací pro své manželky a manžele, kteří museli kvůli působení partnera v zahraničí odejít ze zaměstnání.

V uplynulých 15 letech prý kvůli nedostatečnému finančnímu ohodnocení opustila diplomatickou službu třetina zaměstnanců.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz – růžence
Studium IES

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Měla by se zrušit veřejnoprávní média - ČT a ČRo?
Rozhodně ano
14%
 
Spíše ano
1%
 
Spíše ne
2%
 
Rozhodně ne
83%
 
Nevím
0%
 
(Počet hlasů celkem: 739)