Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Papežův účet na Twitteru už sleduje 13 milionů lidí

Domácí zpravodajství / juml / ČTK / 16. dubna 2014 20:58
Papežův účet na Twitteru už sleduje 13 milionů lidí

Papežův účet na Twitteru - @pontifex
Autor: Twitter.com

Vatikán - Papeže Františka sleduje na komunikační síti Twitter již 13 milionů lidí. Oznámil to dnes Il Sismografo, zpravodajský server, který se věnuje událostem v římskokatolické církvi. Hranici deseti milionů sledujících překonal papež loni koncem října.

Většina uživatelů si čte komentáře nové hlavy katolické církve ve španělštině - je jich 5,4 milionu. František, který je původem z Argentiny, má jakožto první papež z Latinské Ameriky z této oblasti také nejvíc twitterových fanoušků. Následují ti, kteří ovládají angličtinu. Těch je 3,9 milionu. V italštině Františka sleduje 1,6 milionu osob a milion v portugalštině, kterou se mluví i v Brazílii. Papežovy vzkazy vycházejí v devíti jazycích včetně latiny a arabštiny.

František je nicméně v twitterovém světě poměrně malou celebritou. Nejsledovanější s více než 52 miliony fanoušků je americká zpěvačka Katy Perryová. Na druhém místě je pak kanadský popový idol dospívajících dívek Justin Bieber, který rovněž již překročil 50milionovou hranici. Až třetí je americký prezident Barack Obama, kterého sleduje přes 42 milionů lidí.

Twitter je komunikační síť, která uživatelům umožňuje posílat a číst příspěvky, jinak také tweety, zaslané jinými uživateli. Tweety dlouhé maximálně 140 znaků se zobrazují na uživatelově profilové stránce a na stránkách jeho odběratelů.

František v lednu označil internet za "Boží dar", který umožňuje "autentickou kulturu setkávání". Věřící proto vyzval, aby jej v komunikaci hojně využívali.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz – růžence
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Rubriky

Anketa

Jste spokojeni s informováním věřících o hospodaření církve?
Ano
17%
 
Částečně
4%
 
Ne
79%
 
(Počet hlasů celkem: 342)