Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Duka se zúčastnil oslav narození Edvarda Beneše

Domácí zpravodajství / juml / apha.cz / 29. května 2014 17:21
Duka se zúčastnil oslav narození Edvarda Beneše

Edvard Beneš
Autor: Wikipedia.org / Wikimedia Commons

Sezimovo Ústí - Pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka se v Sezimově Ústí na Táborsku zúčastnil připomínky 130. výročí narození prezidenta Edvarda Beneše. Společně s ním se aktu zúčastnili také zástupci vedení Poslanecké sněmovny a Senátu, Úřadu vlády nebo představitelé místní samosprávy.

Edvard Beneš je dnes v naší společnosti vnímán jako státník, který v rozhodujících chvílích selhal a kapituloval před totalitami, nejprve nacistickou a poté komunistickou. Kardinál Duka ho však hájí. „Svoji přítomnost odůvodňuji s hlubokým přesvědčením, že obnovení české republiky po 2. světové válce by nebylo myslitelné bez prezidenta Edvarda Beneše, muže, jehož zvolení požadoval na křesťanských politických stranách v roce 1935 i Svatý stolec, jak o tom svědčí dopis kardinála státního sekretáře Eugenia Pacelliho, pozdějšího papeže Pia XII., mému předchůdci kardinálu Kašparovi,“ vysvětluje kardinál Duka, proč přijel k hrobu našeho druhého prezidenta u vily v Sezimově Ústí položit kytici.

Kardinál Duka ve své řeči rovněž vyzdvihl Benešovu schopnost sjednotit národ, a to i bez ohledu na politické rozdíly. „Historie není jen o vytýkání nedostatků a chyb politických společenských osobností, ale také i spravedlivým a lidským uznáním zásluh těch, kteří celé své životní úsilí obětovali vlasti,“ dodává kardinál Duka.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz – růžence
Studium IES

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Měla by se zrušit veřejnoprávní média - ČT a ČRo?
Rozhodně ano
14%
 
Spíše ano
1%
 
Spíše ne
2%
 
Rozhodně ne
82%
 
Nevím
1%
 
(Počet hlasů celkem: 758)