Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Praha 8 nechce soukromý muslimský hřbitov v Libni

Domácí zpravodajství / juml / ČTK / 15. července 2014 19:52

Praha - Radní Prahy 8 odmítli umístění muslimského pohřebiště v Libni. Pozemek, který patří Praze 8, si chtěla od radnice pronajmout Muslimská obec v Praze. Podle Prahy 8 záměr odporuje územnímu plánu. Postoj radnice podpořili rovněž magistrátní úředníci.

Hřbitov měl být vybudován na obecním pozemku v lokalitě Košinka v Libni a navazovat na stávající hřbitov. Celkem měl zabírat plochu 1852 metrů čtverečních. "Radní se záměrem nesouhlasili z toho důvodu, že odporoval územnímu plánu a navíc mu brání rovněž stávající stavební uzávěra," potvrdila ČTK mluvčí Prahy 8 Helena Šmídová.

Žádost podala obec letos na jaře. Praha 8 ji projednala v květnu, nyní ji zamítl i magistrát. Podle informací ČTK se mělo jednat o neveřejné pohřebiště pro členy obce. Délka pronájmu v žádosti o vyjádření města k záměru zřízení hřbitova uvedena prý není.

S rozhodnutím městské části souhlasil rovněž magistrát. "Hlavní město podporuje stanovisko Prahy 8 a ztotožňuje se s důvody, které Praha 8 uvedla ve svém zamítavém stanovisku," uvedla mluvčí magistrátu Petra Hrubá.

Podle mluvčí již magistrátní odbor správy majetku informoval žadatele, že pozemek pro jejich projekt není k dispozici.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

ETF – pastorační a sociální práce
Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Rubriky

Anketa

Jaký způsob slavení bohoslužeb je Vám v nouzovém stavu nejbližší?
Sleduji přenosy v televizi
23%
 
Poslouchám rádio
5%
 
Sleduji bohoslužby pasivně přes internet
24%
 
Zapojuji se přímo do on-line živých přenosů
12%
 
Máme vlastní rodinné bohoslužby
23%
 
Dávám si od církve a modlení konečně pokoj
13%
 
(Počet hlasů celkem: 617)