Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Venezuelská církev pokárala tamní socialisty za znesvěcení Otčenáše

Ze světa / MiH / ČTK / 5. září 2014 8:35
Venezuelská církev pokárala tamní socialisty za znesvěcení Otčenáše

Bývalý venezuelský prezident Hugo Cháves
Autor: Wikipedia.org / Wikimedia Commons

Caracas - Římskokatolická církev ve Venezuele pokárala tamní socialisty za znesvěcení Modlitby Páně, známé jako Otčenáš. Stranická činitelka přednesla verzi upravenou do podoby ódy na někdejšího socialistického vůdce Huga Cháveze, informovala agentura Reuters. 

Stranická činitelka María Estrella Uribeová v pondělí na stranickém sjezdu přednesla upravenou modlitbu, v níž prosila Cháveze o ochranu před zlem kapitalismu. "Chávezi náš, jenž jsi na nebesích, na zemi, v moři a v našich delegátech," pronášela politička před velkým portrétem bývalého prezidenta, jenž v březnu loňského roku, po 14 letech autoritářské vlády, prohrál boj s rakovinou. "Neuveď nás v pokušení kapitalismu, zbav nás od zla oligarchie, jako je zločin pašování, protože naše je vlast, mír a život, navždy. Amen. Ať žije Chávez!" provolala delegátka za všeobecného potlesku. 

"Modlitba Páně, běžná modlitba křesťanů na celém světě, pochází z úst samotného pána Ježíše Krista, a je proto nedotknutelná," upozornila místní katolická církev. Člověk, který takto změnil text, se prý dopustil "hříchu modlářství". Opozice hovoří o nebezpečném kultu osobnosti. 

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz – růžence
Diakoniespolu.cz

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Přibývá věřících ve vašem kostele?
Ano a to výrazně
10%
 
Ano
23%
 
Ne, je nás čím dál méně
38%
 
Je to stále stejné
25%
 
Bohoslužby v našem kostele zřejmě brzy zruší
4%
 
(Počet hlasů celkem: 352)