Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

P. Zbigniew Czendlik oslaví padesáté narozeniny

Domácí zpravodajství / juml / ČTK / 5. září 2014 9:18
P. Zbigniew Czendlik oslaví padesáté narozeniny

Zbigniew Czendlik
Autor: facebook.com

Lanškroun/Praha - Římskokatolického kněze Zbigniewa Czendlika, který 6. září oslaví padesátiny, znají i lidé daleko za hranicemi Lanškrouna, kde je farářem.

Polský rodák, který přišel do Čech na výpomoc v roce 1992, se během více než dvou dekád stal jednou z nejznámějších tváří katolické církve, přestože v ní nezastává žádný vysoký úřad. Popularitu si Czendlik získal otevřeností i přátelstvím s lidmi ze showbyznysu, mezi nimiž hraje prim Lucie Bílá.

Právě díky seznámení s nejoblíbenější českou zpěvačkou, kterou koncem 90. let pozval na otevření kostela v Lanškrouně, opraveného hlavně díky jeho úsilí, se knězova tvář začala dostávat na stránky novin i televizní obrazovky. "Bez ní by po mně neštěkl ani pes. Kdybych nespolupracoval s Lucií Bílou, nebyl bych dnes schopen realizovat spoustu benefičních a charitativních projektů," řekl v jednom rozhovoru Czendlik, který měl jednu dobu dokonce vlastní pořad v televizi.

Czendlik se narodil v Polském Těšíně a na kněze byl vysvěcen v roce 1989. Začínal v Katovicích a začátkem 90. let se ocitl v Náchodě, odkud v roce 1993 zamířil jako farář do Lanškrouna. Původně přitom nebyl z angažmá v Čechách příliš nadšený, jeho kolegové totiž zamířili i do Německa, Itálie, Francie či USA.

Dnes už je ale v ČR spokojený. "Někteří moji kolegové říkají, že ze mě už je trochu český Pepík," říká polský rodák, který už před lety přijal i české občanství.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Diakoniespolu.cz
Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Přibývá věřících ve vašem kostele?
Ano a to výrazně
10%
 
Ano
23%
 
Ne, je nás čím dál méně
38%
 
Je to stále stejné
25%
 
Bohoslužby v našem kostele zřejmě brzy zruší
4%
 
(Počet hlasů celkem: 352)