Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Komando v Mexiku uneslo a zavraždilo dalšího kněze

Ze světa / vlu / ČTK / 27. prosince 2014 9:28

Acapulco (Mexiko) - Komando neznámých mužů v mexickém státě Guerrero uneslo a zavraždilo kněze. Útočníci ho střelili do hlavy, uvedla včera místní policie. Před dvěma měsíci se ve stejné oblasti, kterou sužuje násilí pašeráků drog, našla v odhaleném hromadném hrobě mrtvola jiného kněze.

Pondělní únos ve městě Pungarabato, kde se kněz Gregorio López Gorostieta účastnil semináře, vyvolal v úterý demonstraci asi 300 lidí. Vyzývali únosce, aby otce z jejich kostela nezabíjeli. Tělo se našlo ve čtvrtek u vesnice Tlapehuala asi 20 kilometrů za městem.

Koncem října neznámé komando uneslo kněze Johna Ssenyonda, když sloužil mši. Jeho tělo se našlo mezi 13 tajně pochovanými zabitými lidmi u vesnice Ocotitlán v hornaté oblasti státu Guerrero.

K nové vraždě duchovního došlo krátce poté, co mexická římskokatolická církev vyzvala vládu prezidenta Enriquea Peňi Nieta, aby pozměnila strategii v boji proti násilí a beztrestnosti. Církev, která má v zemi velký vliv, vyjádřila "velké pochopení" s nespokojeností veřejnosti v této otázce.

Od roku 2006 už v Mexiku zmizelo více než 20.000 lidí.

Mexický kardinál Norberto Rivera řekl v neděli novinářům, že změny strategie a postoje vlády jsou "naprosto nezbytné". Zdůraznil, že papež František události v Mexiku sleduje s obavami, a to nejen kvůli 43 studentům, kteří na podzim zmizeli rovněž ve státě Guerrero. Od roku 2006 už v Mexiku zmizelo více než 20.000 lidí.

Mexiko už dlouho sužují boje gangů a další kriminalita. Nespokojenost obyvatel vypukla naplno poté, co koncem září zmizela skupina studentů ve městě Iguala, kde je podle vyšetřovatelů zkorumpovaná policie předala zločineckému gangu, který studenty zavraždil. Jeden z gangsterů při vyšetřování vypověděl, že jim policie řekla, že studenti jsou členy konkurenčního gangu. Zásah prý nařídil starosta Igualy José Luis Abarca, kterého po několika týdnech na útěku policie zadržela.    

Nespokojenost s tempem vyšetřování případu a výsledky policejního pátrání po studentech, které dosud vedlo pouze k identifikaci jednoho mrtvého, motivovala v posledních týdnech Mexičany k masovým demonstracím po celé zemi. V polovině prosince došlo ke krvavému střetu mezi policií a demonstranty v ulicích města Chilpancingo ve státě Guerrero. 

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

VOS Caritas
Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Rubriky

Anketa

Jste spokojeni s informováním věřících o hospodaření církve?
Ano
17%
 
Částečně
4%
 
Ne
79%
 
(Počet hlasů celkem: 348)