Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Veřejnoprávní rozhlas končí s vysíláním glos kardinála Duky

Domácí zpravodajství / vlu / ČTK / 30. prosince 2014 17:29
Veřejnoprávní rozhlas končí s vysíláním glos kardinála Duky

Dominik Duka s redaktorkou Radiožurnálu Hankou Shánělovou
Autor: Twitter.com

Praha - Veřejnoprávní rozhlas už nebude vysílat pravidelné glosy kardinála Dominika Duky. Pražský arcibiskup to dnes uvedl na svém facebookovém profilu, kde také poděkoval posluchačům i vedení Českého rozhlasu (ČRo) za to, že mu rádio vystoupení po čtyři roky umožňovalo. Mluvčí rozhlasu Jiří Hošna webu iDnes.cz řekl, že jde o dlouho připravovanou změnu, nikoli o rozchod ve zlém. ČRo podle něj připravuje na rok 2015 novou koncepci vysílání o víře a etice a Dukovy glosy do ní prý "úplně nezapadly".

Veřejnoprávní rozhlas nedávno přišel o jiného prominentního hosta svého vysílání. Prezident Miloš Zeman odmítl předtáčet dosud živě vysílané Hovory z Lán a obdobné rozhovory bude napříště poskytovat soukromé rozhlasové stanici Frekvence 1. ČRo chtěl rozhovory předtáčet, protože Zeman v posledních Hovorech z Lán použil několik vulgarit, což rádiu vytkla Rada Českého rozhlasu.

Duka měl v minulosti v živém vysílání s veřejnoprávním rádiem konflikt. Nešlo však o jeho glosy, ale o rozhovor, v němž Duka loni krátce před sněmovními volbami kritizoval některé okolnosti spojené s církevními restitucemi. Moderátorka rozhovor předčasně ukončila. Duka tehdy uvedl, že Český rozhlas tím nedodržuje zásady svobody a ironicky poděkoval za "cenzurované vysílání".

Glosy se přesouvají na Proglas

Dnes na Facebooku kardinál napsal, že rozhlasová glosa z minulé soboty je poslední nejenom v tomto roce, ale na Radiožurnálu po čtyřech letech vůbec. "Chci při této příležitosti poděkovat i vám všem, mým věrným i náhodným posluchačům. Provázeli jste po čtyři roky mé kratičké glosy, někdy více a jindy méně povedené. Chtěl jsem, aby to vždy byly podněty k vašemu vlastnímu přemýšlení. Dík patří i vedení Českého rozhlasu, který mi tato vystoupení umožnil," uvedl mimo jiné. Dodal, že projekt pravidelných glos nekončí - jen se s nimi lidé nově setkají na vlnách křesťanského Radia Proglas, Dukově webu a právě na sociálních sítích.

Pravidelná zamyšlení Dominika Duky vysílal Radiožurnál od ledna 2011. Mluvčí rozhlasu serveru iDnes.cz řekl, že pořady pro věřící z nově koncipovaného vysílání nezmizí. "Například na regionálních stanicích si budou moci posluchači naladit Mezi nebem a zemí, nový magazín o víře a spiritualitě v souvislostech. Dvojka bude zase v neděli vysílat speciální formát pořadu Jak to vidí," uvedl Hošna. Podle něho pořadů s církevní tematikou v souhrnu na stanicích Českého rozhlasu přibude.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

VOS Caritas
Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Rubriky

Anketa

Jste spokojeni s informováním věřících o hospodaření církve?
Ano
17%
 
Částečně
4%
 
Ne
79%
 
(Počet hlasů celkem: 364)