Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Dokument: Omluva Dana Drápala Tomáši Halíkovi

Domácí zpravodajství / juml / Vlastní zpráva / 5. ledna 2015 14:16
Dokument: Omluva Dana Drápala Tomáši Halíkovi

Tomáš Halík při zádušní mši za kardinála Vlka
Autor: Christnet.eu / Eugen Kukla

Praha - Teolog a publicista Dan Drápal ve svém sobotním textu pro Christnet.cz použil větu: „Na rozdíl od Tomáše Halíka a Jana Jandourka ovšem věřím na zázraky a na Ježíšovo vzkříšení.“ Protože byl upozorněn, že Tomáš Halík na zázraky věří, zaslal redakci magazínu Christnet.cz následující vyjádření:


Omluva

Můj článek „Jandourkova krize víry“ vyvolal řadu reakcí. Poměrně hodně z nich se týkala věty: „Na rozdíl od Tomáše Halíka a Jana Jandourka ovšem věřím na zázraky a na Ježíšovo vzkříšení.“ Byl jsem upozorněn na to, že Tomáš Halík na zázraky věří.

Moje tvrzení se zakládalo na několika větách, které mohly být vytrženy z kontextu. Ať tak či tak, musím přiznat, že nemám pádné důkazy o tom, že Tomáš Halík na zázraky nevěří. Proto jsem se touto větou prohřešil proti zásadě, kterou jsem sám mnohokrát hlásal, a sice že ve svých článcích a knihách nemáme uvádět fakta, která nemůžeme doložit. Tomáš Halík sám tvrdí, že na zázraky i ve vzkříšení věří. Proto se mu za své nedoložené tvrzení omlouvám.

Dan Drápal

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Měli jste nebo plánujete svatbu v kostele?
ano
75%
 
ne, měli jsme nebo chceme mít civilní obřad
3%
 
jsem singl a svatbu neplánuji
15%
 
uzavřel (a) jsem nebo plánuji registrované partnerství
6%
 
(Počet hlasů celkem: 142)