Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Papež František odmítl, že by dalajlámu nepřijal kvůli strachu z Číny

Ze světa / vlu / Vlastní zpráva / 21. ledna 2015 10:05
Papež František odmítl, že by dalajlámu nepřijal kvůli strachu z Číny

Tibetský duchovní vůdce dalajlama
Autor: Wikipedia.org / Christopher Michel / Wikimedia Commons

Vatikán/Manila - Při zpáteční cestě z návštěvy Filipín papež František odmítl, že k vzájemnému prosincovému setkání s tibetským duchovním vůdcem dalajlamou nedošlo ze strachu z Číny. Dveře vzájemnému setkání jsou prý otevřené a dokonce byl stanoven termín jeho návštěvy.

“Podle protokolu státního sekretariátu Svatého stolce je běžné, že se nepřijímají hlavy státu nebo osobnosti obdobné úrovně, pokud se v Římě účastní nějaké mezinárodní konference. Kupříkladu se nekonala žádná audience pro účastníky konference FAO (Organizace OSN pro výživu a zemědělství). To byl také důvod, proč se neuskutečnila audience pro dalajlámu,” vysvětlil papež podle vatikánského rozhlasu. Dalajlama byl na konci minulého roku v Římě na setkání laureátů Nobelovy ceny za mír.

“Některé noviny psaly, že jsem ho nepřijal kvůli strachu z čínské reakce. To není pravda, důvod byl ten, který jsem uvedl. Dalajláma požádal o přijetí, avšak již dříve a nikoli v souvislosti s římskou konferencí. Byl stanoven termín jeho návštěvy a jsme v kontaktu. Důvodem tedy nebylo odmítání jeho osoby nebo obavy z Číny,” doplnil v odpovědi na jeden z dotazů, které zazněly během zhruba hodinové tiskové konference v letadle.

Římský biskup je připraven i na setkání s představiteli Číny: “Jsme otevřeni a přejeme si být v pokoji s každým. Jak vypadají vztahy s Čínou? Čínská vláda je zdvořilá, my také a postupujeme krok za krokem, jak už to v dějinách bývá. Neví se nic bližšího, ale čínská strana ví, že jsem ochotný ji přijmout nebo za ní přijet. Toto vědí.”

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz – růžence
VOS Caritas

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Rubriky

Anketa

Jste spokojeni s informováním věřících o hospodaření církve?
Ano
17%
 
Částečně
4%
 
Ne
79%
 
(Počet hlasů celkem: 342)