Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Na Velikonoce zazní ve vysílání Českého rozhlasu bohoslužba, koncerty i kolednická lovestory

Domácí zpravodajství / juml / rozhlas.cz / 3. dubna 2015 12:06
Na Velikonoce zazní ve vysílání Českého rozhlasu bohoslužba, koncerty i kolednická lovestory

Budova Českého rozhlasu v Praze
Autor: Český rozhlas / Jan Rosenauer

Praha - Český rozhlas nabídne o Velikonocích posluchačům i letos tematicky zaměřený program hudby a mluveného slova. Zvlášť bohatý program bude mít stanice Dvojka, která do svého vysílání zařadí například kolednickou lovestory s Martinem Písaříkem a Jiřím Lábusem. Velikonoční program budou mít i další celoplošné a regionální stanice Českého rozhlasu.

Na Velký pátek večer nabídne stanice Vltava přímý přenos bohoslužby z pražského kostela Nejsvětějšího Salvátora. Na něj naváže koncert velikonoční duchovní hudby. V sobotu od 20:00 pak zazní Händelovo oratorium Mesiáš, které je výjimečnou reflexí biblických textů.

Zvlášť bohatý je velikonoční program stanice Dvojka. V pondělí už v půl deváté ráno vstoupí do éteru Luděk Munzar a František Novotný, aby se v mimořádném svátečním vydání pořadu „Okouzleni slovem“ podělili o své zážitky, vzpomínky, ale i chutě spojené s tradičními svátky jara. Záhy je vystřídají Světlana Lavičková a Romana Růžičková, které pro posluchače připravily dvouhodinový blok příjemné hudby a drobných reportáží s tematikou nejtypičtějšího velikonočního symbolu – vajíčka.

Dopolední program Dvojky pak v jedenáct hodin vyvrcholí premiérou nespoutané kolednické lovestory s názvem „Hody hody, Bedřichu“, v níž excelují Martin Písařík a Jiří Lábus. Ve třináct hodin splní Dvojka přání mnoha posluchačů a nabídne reprízu rozpustilé pohádky na motivy Jamese Thurbera „O bílé lani“. Odpoledne bude posluchače Dvojky čekat v přímém přenosu návštěva nově otevřeného úseku pražského metra v doprovodu Václava Žmolíka a Světlany Lavičkové, jejíž hlas provází cestující na trase A. Následovat budou písničky či zábavný pořad „Vinařské Velikonoce“.

Na stanici Plus bude v pátek hostem Radiofóra od 19:10 autorka Malé encyklopedie Velikonoc Valburga Vavřinová. V sobotu v Historii Plus od 21:10 poběží dokument o Karlu IV. a o místech v Itálii spojených s jeho pobytem. Na velikonoční pondělí Český rozhlas Plus v Radiofóru vysílá o souběhu svátků Pesach a křesťanských velikonoc. Hosty pořadu budou religionista Pavel Hošek a tajemník Federace židovských obcí Tomáš Kraus. Pondělní Politická literatura se bude od 20:10 věnovat dílu Johna Micklethwaita a Adriana Wooldridge o globálním oživení víry.

 Velikonoční program nabídnou i regionální stanice Českého rozhlasu.

 

 

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz – růžence
Komuniální církev

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Rubriky

Anketa

Líbí se vám nový moderní kostel v Brně Lesné?
Ano
43%
 
Spíše ano
3%
 
Spíše ne
18%
 
Ne
36%
 
(Počet hlasů celkem: 61)