Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Itálie kvůli Velikonocům zpřísnila protiteroristická opatření

Ze světa / juml / ČTK / 3. dubna 2015 13:51
Itálie kvůli Velikonocům zpřísnila protiteroristická opatření

Ilustrační foto - Vatikánské náměstí zaplněné při svatořečení Jana Pavla II. a Jana XXIII.
Autor: Flickr.com / Maciej Śmiarowski / Creative commons

Řím/Vatikán - Italská vláda zpřísnila na období Velikonoc bezpečnostní opatření v obavě, že by islamisté mohli tento křesťanský svátek zneužít ke krvavému teroristickému útoku. Ministerstvo vnitra podle agentury DPA učinilo nezbytné kroky, přestože úřady nemají poznatky o žádném konkrétním hrozícím nebezpečí.

Bezpečnostní opatření byla přijata především v Římě, kde je k zajištění bezpečí nasazeno dodatečných zhruba tisíc policistů. Mají posílit především ostrahu letiště, železnic a nádraží, diplomatických zastoupení a důležitých historických památek.

Ministerstvo vnitra poukázalo na to, že bezpečnostní opatření musejí být obzvláště přísná v Římě kvůli Vatikánu, v němž sídlí nejvyšší představitel římskokatolické církve.

Dnes večer se papež František v rámci velikonočních slavností zúčastní v Koloseu obřadu křížové cesty. Čeká ho 14 zastavení, jimiž podle evangelií prošel Ježíš Kristus se svým křížem před popravou. Ještě předtím se zúčastní velkopáteční liturgie.

V sobotu večer papež povede liturgii velikonoční vigilie a v neděli, kdy si křesťané připomínají zmrtvýchvstání Krista, pronese v poledne na Svatopetrském náměstí své velikonoční poselství a požehnání Městu a světu.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz – růžence
Komuniální církev

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Rubriky

Anketa

Líbí se vám nový moderní kostel v Brně Lesné?
Ano
40%
 
Spíše ano
4%
 
Spíše ne
15%
 
Ne
41%
 
(Počet hlasů celkem: 73)