Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Kardinál Vlk: Nehodlám znovu vstupovat do diskuse s poněkud nejasnými formulacemi vatikánských úřadů

Domácí zpravodajství / vlu / Vlastní zpráva / 24. května 2015 14:24
Kardinál Vlk: Nehodlám znovu vstupovat do diskuse s poněkud nejasnými formulacemi vatikánských úřadů

Miloslav kardinál Vlk mezi lety působil 1991 a 2010 jako 35. arcibiskup pražský a primas český
Autor: Christnet.cz / Vít Luštinec

Praha - Kardinál Miloslav Vlk dnes na svých internetových stránkách zareagoval na stanovisko, které minulý týden zveřejnilo Tiskové středisko Konference biskupů Slovenska a podle kterého bylo Bezákovo setkání s hlavou římskokatolické církve pouze vyjádřením lidské a křesťanské lásky a nemělo za cíl vstupovat do případu jeho odvolání.

"Vše, co jsem o předmětné audienci v médiích sdělil, je plná pravda", píše Vlk a doplňuje, že to byl sám papež. který udával směr a obsah audience. Podle českého kardinála také podobný způsob komunikace nikterak nepřispívá k vyjasnění a uklidnění celé situace. Zároveň se podivuje nad tím kdo sdělení a s jakým úmyslem formuloval, "když nikdo ze zmíněných institucí audienci přítomen nebyl."

 

Celé vyjádření kardinála Miloslava Vlka:

Sdělení, zveřejněné dne 18. května na stránkách slovenské biskupské konference, je nadepsáno: „Státní sekretariát Svatého stolce požádal Apoštolskou nunciaturu na Slovensku, aby prostřednictvím Konference biskupů Slovenska zveřejnila následující“. Následuje sdělení, pod nímž není uvedeno žádné jméno zodpovědné osoby, která uvedené žádá, žádný podpis, žádné číslo jednací. Pod textem je jen anonymně uvedeno několik institucí.

Nehodlám znovu vstupovat do diskuse s těmito poněkud nejasnými formulacemi vatikánských úřadů. Chci pouze sdělit, i když ze znění komunikátu není jasné, jestli se jeho obsah týká také mne, že vše, co jsem o předmětné audienci v médiích sdělil, je plná pravda. Jsem jen velmi překvapen, že podle zmiňovaného „sdělení“ Státní sekretariát Svatého stolce není informován o postupu Svatého otce, když píše, že při audienci „se nevstupovalo do jeho (Bezákových) předchozích záležitostí“. Pravdu, kterou jsem o audienci napsal, může dosvědčit i Mons. R. Bezák. Svatý otec sám udával směr a obsah audience a vyzval Mons. Bezáka, aby vyprávěl, „jak to bylo“. On hovořil a papež pozorně naslouchal.

Zdá se, že z výše citovaného sdělení vyplývá, že Státní sekretariát Svatého stolce není obeznámen se skutečnostmi. Je proto zvláštní, kdo tedy formuloval ono „sdělení“ a s jakým úmyslem, když nikdo ze zmíněných institucí audienci přítomen nebyl.

Takovýto způsob jednání nikterak nepřispívá k vyjasnění a uklidnění celé situace.

Komunikát dává mnoho impulsů k dalším spekulacím, do kterých se nikterak nehodlám pouštět.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz – růžence
Komuniální církev

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Rubriky

Anketa

Chystáte se k dobrovolnické pomoci potřebným kvůli pandemii?
Ano
9%
 
Zatím to zvažuji
29%
 
Spíše ne
10%
 
Ne
52%
 
(Počet hlasů celkem: 21)