Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Duka dnes slouží Requiem za Václava Havla

Domácí zpravodajství / juml / apha.cz / 18. prosince 2015 13:25
Duka dnes slouží Requiem za Václava Havla

Ilustrační foto - Kardinál Duka při bohoslužbě za Václava Havla
Autor: Člověk a víra / Roman Albrecht

Praha - Pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka OP bude dnes od 18.00 hodin v kostele sv. Anny – Pražská křižovatka sloužit již čtvrtou zádušní mši svatou za Václava Havla. Bohoslužbu pořádá Nadace Dagmar a Václava Havlových VIZE 97.

O mši svatou za svého zesnulého manžela, prezidenta Václava Havla, požádala choť Dagmar Havlová. Václav Havel zemřel 18. prosince 2011. Kardinál Duka o něm tehdy řekl: „Zemřel muž, kterému náš národ vděčí za návrat suverenity a svobody v naší vlasti. Zemřel člověk, který žil pro tuto zemi a její demokratický rozvoj. ... Jsem přesvědčen, že všichni, napříč celou společností bez ohledu na politické či náboženské přesvědčení, jsme povinni mu vzdát čest a dík.“ Více na www.prazskakrizovatka.cz.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz – růžence
Komuniální církev

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Rubriky

Anketa

Líbí se vám nový moderní kostel v Brně Lesné?
Ano
40%
 
Spíše ano
4%
 
Spíše ne
15%
 
Ne
41%
 
(Počet hlasů celkem: 73)