Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Mexiko: Na setkání s papežem vydáno skoro milion vstupenek

Ze světa / juml / ČTK / 2. února 2016 7:10
Mexiko: Na setkání s papežem vydáno skoro milion vstupenek

Papež František
Autor: Wikipedia.org / Creative Commons

Mexiko - Mexická církev zveřejnila informace k návštěvě papeže Františka, který do této latinskoamerické země zavítá za necelé dva týdny. Vydáno bylo téměř 900.000 vstupenek, které budou farnosti zdarma rozdělovat mezi farníky, aby se s nimi mohli zúčastnit akcí s Františkem. Pro prvního latinskoamerického papeže je v Mexiku také připraveno pět papamobilů, informují mexická média.

Vstupenky se čtyřmi bezpečnostními prvky prezentoval na tiskové konferenci generální sekretář mexické episkopální konference Eugenio Lira. Celkem jich bylo vydáno 882.225 a nebudou se prodávat, aby se zamezilo podvodům.

Mexiko, které má druhou největší katolickou komunitu na světě po Brazílii, navštíví papež ve dnech 12. až 17. února. V hlavním městě se mimo jiné setká s prezidentem Enriquem Peñou Nietem a navštíví rovněž stát Chiapas, kde bude sloužit mši pro domorodé obyvatelstvo. Nejvíce vstupenek, přes 210.000, bylo vydáno na mši, kterou bude papež sloužit ve městě Ciudad Juárez na hranicích s USA.

Lira na tiskové konferenci také představil fotografii jednoho ze tří papamobilů, které pro papežovu návštěvu vyrobilo Mexiko. Další dva bezpečnostní vozy pro papeže zhotovili v USA. Přípravy na papežovu návštěvu pokračují podle Liry dobře, i když zatím chybí ještě 100.000 pomocníků na přípravy v hlavním městě. "Nemáme však obavy, protože už jen za poslední hodiny se přihlásily stovky dobrovolníků," uvedl Lira.

Návštěva papeže Františka v Mexiku bude k vidění i na twitteru, kde má papež účet od roku 2012, kdy byl ještě papežem Benedikt XVI. František je po americkém prezidentovi Baracku Obamovi druhým nejsledovanějším lídrem země na twitteru, kde ho aktuálně sleduje téměř devět milionů uživatelů.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Komuniální církev
Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Rubriky

Anketa

Líbí se vám nový moderní kostel v Brně Lesné?
Ano
42%
 
Spíše ano
3%
 
Spíše ne
18%
 
Ne
37%
 
(Počet hlasů celkem: 60)