Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Papež vyzval k celosvětovému zákazu trestů smrti

Ze světa / vlu / ČTK / 21. února 2016 17:45
Papež vyzval k celosvětovému zákazu trestů smrti

Papež František
Autor: Flickr.com / Mazur / Creative Commons

Vatikán - Papež František dnes vyzval k celosvětovému zákazu trestů smrti. Přikázání "nezabiješ" platí stejně tak pro nevinné jako pro vinné, zdůraznil před desítkami tisíc lidí, kteří se shromáždili na Svatopetrském náměstí ve Vatikánu. Nejvyšší představitel katolické církve zároveň naléhal na politiky na celém světě, aby se zasadili o moratorium na výkon absolutního trestu během nynějšího svatého roku, který potrvá do listopadu.

Mimořádný svatý rok začal v prosinci a František ho vyhlásil ve znamení milosrdenství.

"Dovolávám se svědomí těch, kteří vládnou, aby dospěli k mezinárodní shodě ohledně zákazu trestu smrti," prohlásil papež. "Přikázání 'nezabiješ' má absolutní hodnotu a platí jak pro nevinné, tak pro viníky," dodal.

František přitom poukázal na "rostoucí odpor vůči trestu smrti dokonce i při legitimní obraně společnosti", protože existují moderní prostředky pro "účinné potlačování kriminality bez definitivního odepření možnosti nápravy osobám, které se zločinů dopustily".

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Související zprávy a články


Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Souhlasíte s tím, že církev investuje na burze?
Ano, důležitý je především výnos a bezpečnost investice
12%
 
Ano, ale měla by dbát na etický rozměr investice
53%
 
Ne
31%
 
Nevím
4%
 
(Počet hlasů celkem: 170)